STRONA Z OFERTĄ AGENCYJNĄ
 |
Schowek ofert ()

KOLONIE
BON TURYSTYCZNY
SUBWENCJA PFR
Zapytaj o ofertę

Drodzy klienci i kontrahenci.
nasze biuro jest czynne
od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 do 17:00

w soboty w godz. 10:00 do 14:00



Powierzchnia
110860 km2
Stolica
Hawana
Największe miasta
Hawana, Holguin, Santiago de Cuba, Bayamo, Santa Clara, Las Tunas, Trinidad, Guantanamo
Język urzędowy
hiszpański
Waluta
peso kubańskie (CUP) i peso kubańskie wymienialne którym płacą jedynie turyści (CUC)
Ludność
11424000 osób
Strefa czasowa
czas polski - 6h
Podział administracyjny
w 1976 roku dokonano podziału Kuby na czternaście prowincji i 1 okręg administracyjny. Dodatkowo Prowincje podzielone są na 162 gminy. Prowincja Ciudad de la Habana podzielona jest na 15 dzielnic.
 Kolorowe Kubańskie domy
 Plaża Kubańska
 Drink
 Katedra w Hawanie
 Samochód
 Kameleon
 Para
 Tworzenie cygar
Informacje
  • Informacje MSZ
  • Warto zobaczyć
  • Informacje praktyczne
  • Porady i zwyczaje
  • Religia i kultura
  • Placówki dyplomatyczne
  • Warto wiedzieć
  • Klimat
Informacje
Porady i zwyczaje

Kuchnia
w kuchni kubańskiej podstawowym produktem spożywczym jest ryż, który Kubańczycy wykorzystują niemal do wszystkich potraw. Tradycyjna potrawa tego kraju to niewątpliwie pachnąca i soczysta fasola z ryżem. Dodatkowo podaje się malangę (gotowany ciemny korzeń) z batatami (słodkimi ziemniakami). Jeśli chodzi o mięso to jada się głównie wieprzowinę. W kuchni kubańskiej ryby są mało popularne dlatego, że uważane są za posiłek biedaków. Na pewno warto spróbować sałatek owocowych, które zachwycają swoim smakiem i wyglądem. Najczęściej spotkać można sałatkę z papai, ananasa, pomarańczy. Równie godnym polecenia deserem jest opiekany banan.

Napoje
ogromną popularnością cieszą się rożnego rodzaju koktajle, które powstają na bazie rumu. Najbardziej znany koktajl mojito powstaje z limonek, cukru, lodu, mięty i wody sodowej. Jednak żaden napój nie może zrównać się z ilością wypijanego piwa na Kubie.

Pamiątki
zdecydowanie najoryginalniejszą pamiątką będą kubańskie cygara, rum, drewniane figurki, obrazy. Wszystko to można kupić za niewielkie pieniądze na targach, plażach i ulicach.

Fotografowanie
fotografując w celach zawodowych lub też komercyjnych przy użyciu profesjonalnych aparatów należy mieć specjalne zezwolenie, w innym wypadku może dojść do konfiskaty filmu lub otrzymanie mandatu. Jeżeli fotografujemy amatorsko należy bezwzględnie pamiętać o zakazie fotografowania obiektów rządowych i wojskowych. Z przyjemniejszych uwag: Kubańczycy generalnie pozwalają się fotografować i niejednokrotnie robią to z fantazją.

Ubiór
podczas wizyty w miejscach kultu religijnego należy mieć zasłonięte ramiona i kolana.
 

Organizatorzy.
Lista organizatorów.
facebook